AnimeAndOthers
Discutii pe tema anime si non-anime.
Lista Forumurilor Pe Tematici
AnimeAndOthers | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ANIMEANDOTHERS

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
adee pe Simpatie
Femeie
24 ani
Mures
cauta Barbat
24 - 59 ani
AnimeAndOthers / Teste Anime / Cum sa-ti faci un test  
Autor
Mesaj Pagini: 1
LG
Administratori

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 149
Nu aveti nevoie de nici un program sau site.
Daca stiti cate ceva despre acel anime sau personajele lui,poti face un test

Idei:

1. "test grila".
de exemplu:
    Ce este "Naruto"?
a) un anime
b) un desen animat
c) o formatie de cantareti
d) un film de prost gust
          Dar aveti grija trebuie la fecare intrebare sa puneti acelasi nr de raspunuri.

2. Test de tip intrebari si raspunsuri
    Adica puneti intrebari iar ceilalti useri vor raspunde.Autorul testului verifica raspunsul corect si spune userului nr de puncte sau locul,sau cu procentaj etc.

3. Test cu punctaj la fiecare raspuns.
       Adica faceti ca rezultate "Intre 5-10 pct" etc
Exemplu:
  Ce e Naruto?
a) un anime - 10 pct
B) un desen animat - 3 pct
c) o formatie de cantareti 0 pct
d) un film de prost gust - 0 pct

4. Sa gasiti un site pe care sa va faceti teste

5.Sa va inventati un test cum vreti voi





ATENTIE!
   Cateva rguli si sfaturi:
-La rezultate,daca e cu o poza,va rugam sa puneti link pozei,ca ceilalti useri sa nu vada direct rezultatul
-La testele de tip intrebari si raspunsuri,userii ar trebui sa va trimita mesaje private cu raspunsurile si voi sa le scrieti rezultatul.


_______________________________________




GreatestAnime
GreatestAnime site

pus acum 19 ani
   
In_the_Darkness
5. Hi no shiken

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 148
Multumesc pt sfaturi.
Am facut si eu teste si o sa mai fac.
     

cum sa-ti faci test multumesc sfaturi.am facut teste mai fac.     

3.2KB


_______________________________________
"Destinul imi da aripi si cu ele zbor spre cer!"

>>>><<<<
If you don't try,you won't reach your dreams!So don't give up,I'll be by your side!

pus acum 19 ani
   
Sesshoumaru no tenshi
5. Hi no shiken

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 111
Ultima chestie nu stiu cat de necesara era,dar...nu conteaza.Super ideea asta cu teste;Am facut si eu!

pus acum 19 ani
   
sakura_sasuke_naruto
3. Kondo no

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 30
ASTA E TESTUL MEU:                            CARE SUNT COECHIPIERI TAI DE ECHPA
                                                                                                             ?

INTREBAREA NR.1:care baiat va place mai mult?
a)sasuke           b)neji             c)rok lee            d)naruto          e)itachi
INTREBARE NR.2:care fata va place mai mult?
a)sakura            b)ino              c)hinata             d)ten ten         e)temari
INTREBAREA NR.3:care este culoarea voastra preferata?
a)roz                 b)albastru        c)mov                d)portocaliu      e)negru
INTREBAREA NR.4:ce ai dori sa fi?
a_jenin               b)hokaie           c)jenin important        d)nimic      e)ninja
ASTA A FOST TOT TESTUL.


pus acum 17 ani
   
In_the_Darkness
5. Hi no shiken

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 148
Um...sakura_sasuke_naruto..as vrea sa te intreb care ar fi rezultatul, daca raspundem la intreari...cum ne aflam coechipierii?
Daca nu ai inteles, la prima idee, test grila, trebuie sa faci la rezultate "majoritatea a" sau "majoritatea b" sau "c" sau "d" sau cate variante de raspuns ai. Si ar trebui sa faci un topic pt testul tau.
Te rog sa nu intelegi gresit, vroiam doar sa-ti dau niste sfaturi, nu aveam intentia sa te jignesc sau cert...


_______________________________________
"Destinul imi da aripi si cu ele zbor spre cer!"

>>>><<<<
If you don't try,you won't reach your dreams!So don't give up,I'll be by your side!

pus acum 17 ani
   
sakura_sasuke_naruto
3. Kondo no

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 30
ok dar eu sunt noua si nu am stiut

pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la