AnimeAndOthers
Discutii pe tema anime si non-anime.
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
AnimeAndOthers | Reguli | Inregistrare | Login
POZE ANIMEANDOTHERS
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: just_iulia
 | Femeie 25 ani Giurgiu cauta Barbat 26 - 48 ani |
|
angel in the night
3. Kondo no
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 38
|
|
Era noapte. Luna zambea la stele. Peste tot in sat o adiere usoara se plimba ca o fantoma. Peste tot era armonie. Eara o noapte placuta de vara. Dar nu pentru toata lumea..... In casa lui, raul era prezent ca o adiere. Ii stapanea visele. Se facea ca fugea...de ceva anume....Un corp fara volum...negru...fara forma...gata sa-l inghita. Tot ce era observabil erau ochii rosii, ca sangele. Il prinse! Era inghitit! De ceva fara forma.... Se trezi. Rasufla usurat. -A fost doar un vis...murmura usor printre buze...Doar un vis..... Se dadu jos din pat. Deschise fereastra. Lasa vantul sa intre. Adierea usoara parca il mai linistea. Se uita pe geam. Simtea ca era ceva neobisnuit in aer. O prezenta ciudata..... -Oare mi se pare? Sau nu?isi spuse in sinea lui. Cred ca mi se pare....mai bine ma duc la culcare...Maine la 5 trebuie sa fim la pod... Casca. Se baga in pat si se lasa purtat iar pe taramul viselor..... ******************** ******************** ******************** ******************** ****** A doua zi, ajunse primul pe pod. Nu trecu mult timp si ajunsesera si colegii sai: un baiat cu parul blond, ce casca intruna, parand cam tantalau. Alaturi, o fata de un par rozaliu, mai scurt un pic de umeri il saluta voioasa. Da! Erau chiar ei, Naruto si Sakura. -Buna Sasuke! -Buna....o saluta el. Nu avea chef sa vorbeasca. Chiar el, Sasuke Uchiha, in persoana. Dar ce era diferit la faptul ca era moracanos? Nimic! Asa era el, mai tot timpul. Trecura vreo 5 ore. Deodata, un tip cu fata acoperita aproape in intregime isi facu aparitia. -Senseeeei! Ce te-a facut sa intaaarziiiiii???url a Naruto. -Mi-a fost taaare sooomn....minti Kakashi. Lui ii placea sa se lase asteptat. Le punea mereu rabdarea la incercare, iar tot timpul cel care reusea cu brio era Sasuke. Firea lui tacuta, calma dar dura il ajuta mereu. -Deci, am venit sa va spun ceva......Aveti....a veti...din nefericire....Aveti o luna de vacantaaaaaa!!! Toti se bucurara, inafara de Sasuke. -Doar pentru asta am venit? intreba el cu dispret. -AAaaaaaa...Da! Sasuke pleca. Sakura fugi dupa el.Ii era teama. Ea era singura ce observase ca Sasuke nu e in regula. Parea ca nu dormise prea bine.....Chiar asa si era! El se avanta tot mai mult in padure. Ajunse la marginea ei. Un lac mic albastrui era in fata lui. Se aseza pe iarba. Se intinse. Aparu, nu peste mult timp si Sakura. Ii zambi gingas. El nu o baga in seama, insa o simtise. Ea stia acest lucru, asa ca se aseza langa el. -Sasuke...stiu ca ceva nu e in regula......Ce s-a intamplat aseara? Stiu ca s-a intamplat ceva.... -Nu e absolut nimic, ii arunca el un raspuns plin de simplitate. -Ba e....riposta ea. Stiu ca nu-i ceva in regula. -Nu e absolut nimic! -Bine.... Intotdeauna eatrebuia sa renunte. Nu putea sa riposteze si a treia oara. Stia ca exista riscul de-al enerva. Si inca rau. Hotari sa plece. Sasuke nu vorbea cu ea. Nu o baga in seama. Era ca o fantoma. Se ridica si pleca. Sasuke privi in urma ei. Nu isi dorise sa fie singur...Nu il deranja. Dar poate ca ea pur si simplu nu avea chef sa-i tina de urat....Poate ca el nici nu conta pentru ea. Dar pentru cine conta Sasuke? Isi reaminti ca si-asa el vea un singur lucru de facut. Dupa aceea....nu mai conta. Dupa ce isi razbuna clanul putea sa faca lumea ce voia cu el. Nu-i pasa de viata lui. Voia doar sa isi atinga telul. Atat. Era asa de greu? Spre seara, hotari sa plece. Statuse acolo cu orele, doar gandindu-se la telul lui. Ajuns acasa, o vazu pe Sakura in fata usii lui. Cand il vazu, ea il privi mirata. Nu era acasa la ora aia?! -Ce zici, iesim la o plimbare?il invita ea. -Bine... ... Luna ii privea jucausa. Pareau ca doi indragostiti, deji Sasuke nu o iubea pe Sakura deloc. Ii placea doar ca partenera. Atat, nimic mai mult. Cand ajunsera pe pod, din umbra se zari figura unui baiat cunoscut. -Sakuraaaa! Ce cauti cu Sasukeeee??? Era Naruto....Tantalaul de Naruto.... Sakura hotari sa se plimbe in echipa. Era mai bine asa, decat sa se certe cei doi. Sasuke nu zise nimic. Era tacut, ca de obicei. Ce era sa faca? Din vorba in vorba, Naruto voi sa se intreaca cu Sasuke. Stia ca Sasuke se mai imbunatatise, ca si el. Brunetul accepta. Doar ce, nu strica cu nimic o mica intrecere. Pornira. Sakura il aclama pe Sasuke. Ambvii aveau o viteza uimitoare. Sasuke reusea totusi sa il intreaca pe Naruto. La sfarsitul intrecerii, Sasuke iesi invingator. Totusi, era extenuat, fara putere si abia mai putea rasufla. La fel ca si Naruto, de alt fel. Sakura il felicita pe invingator. Era fericita. Doar ce, era(asa credea ea) iubita lui. Deodata, cerul fu innegrit. O creatura neagra, fara forma sau volum se apropia. Avea ochii rosii. Exact ca in visul lui Sasuke! Toti simtira cum sangele le ingheta in vene. Simteau ca aceea creatura nu era oricine....... Va urma.... 
19.3KB
_______________________________________ [...dUpA fOsTu ViNe AlTu...AcElEaShI gEsTuRi ShI cUvInTe ToT k InAiNtE...Il CrEzI...aPoI iTzI dAi SeAmA cA e AlTa PoVeSTe...AcElAsHi ScEnArIu...AlTe FeTse...!!]
|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
sakura_sasuke_naruto
3. Kondo no
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 30
|
|
e foarte frumos astept continoarea 
|
|
| pus acum 17 ani |
|