AnimeAndOthers
Discutii pe tema anime si non-anime.
Lista Forumurilor Pe Tematici
AnimeAndOthers | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ANIMEANDOTHERS

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
princess79
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 60 ani
AnimeAndOthers / Fan fiction / [Run,Run,Cling to Life...]{Fata Vanata}(Jigoku Shoujo story)  
Autor
Mesaj Pagini: 1
Jigoku Shoujo
3. Kondo no

Din: Strafundurile Infernului
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 48
- Pa, mama!
     - Succes la scoala, scumpo.
     Micuta Rei Hikari ii dadu un sarut pe obraz mamei sale si iesi pe usa. Era o zi foarte frumoasa. Rei era eleva in clasa a X-a, ceea ce inseamna ca avea in jur de 16 ani. Era slabuta, maruntica si timida. Era ceea ce numiti voi ... o tocilara. Nu avea multi prieteni, dupa scoala era intotdeauna ingropata in carti si avea numai note maxime. Cu toate ca nu era cea mai populara, ea se simtea implinita. Avea mica ei lume in care putea face mici escapade cand corabiile i se scufundau. Mica ei lume in care avea parte de multi prieteni, unde totul era in culori calde, pastelate. Era singura la parinti. Cred ca tocmai de aceea se simtea uneori putin singura. Ii auzea mereu pe colegii ei cum se plang la adresa fratilor si surorilor lor.
     *Ei nu stiu cum este sa fi singur ...* gandi Rei.
     Drumul ei spre scoala era si mai frumos decat vremea de afara. Putea merge pe o scurtatura prin parc. Ciresi infloriti timpuriu, ronduri de trandafi rosi, albi si pestriti, cerul de un albastru atat de deschis incat de dureau ochii daca te uitai prea mult la el. Totul era perfect. Tot ce vedea in fata ochilor o completa pe dinauntru.
     Cum mergea ea asa, frumos, in pas saltat, ceva ii capta atentia. Era un baiat ce statea cu spatele de un copac din apropiere. Zambea la ea. Dar acel zambet nu era normal. Aducea putin a nebunie, pofta si ... Fata inghiti in sec. Baiatul nu parea normal si se uita tocmai la ea. Rei grabise pasul. Ii era frica. Simtea cum ii ingheata sangele. De ce? Nu stia. Ceva in privirea lui o facu sa simta o teama cum nu mai simtise niciodata. Ce anume? Nici asta nu stia. De un singur lucru era sigura ... Trebuia sa stea cat mai departe de el. Fugi, fugi si nu te mai uita inapoi. Dar ea tocmai asta a facut. S-a uitat. Avea o umbra de speranta in suflet. Spera ca acel baiat sa nu se fi uitat la ea, cu acea privire nebuna. Dorea ceva? Mai mult ca sigur! Dar ce? Nu stia ... shi nici nu vroia sa afle. Ii era prea frica. Din pacate ... dementul tot la ea se uita. Cu acel zambet ... Nu! Nu!!
     *Ce ma fac? El tot se mai uita la mine! Scoala! Scoala!*
     Da! A ajuns. Singurul loc, pe langa propria casa desigur, in care se simtea in siguranta: scoala. Era o scoala model. Cea mai buna din tot orasul Osaka. Era mai multa paza acolo dacat la dulapul de pantofi al lui Celine Dion.
     -Rei! Rei!!
     -Huh? Buna Seyruu.
      Seyruu. Cea mai buna prietena al lui Rei. Intotdeauna acolo pentru ea.  Niciodata nu a lasat-o la greu, iar Rei ii era recunoscatoare pentru asta.
     -Hai, Rei! Doar nu vrei sa inceapa cursul fara tine.
     -Sigur ca nu! Haidem!!
     Au pornit amandoua spre prima lor ora: Chimie.
     ***************************************
     Ora a decurs normal. Nimic iesit din comun. Pot spune ca a fost chiar putin placuta. Un experiment frumos, colorat si efectul dorit ... ei bine ... greu de obtinut.
      **************************************
     Toata ziua a fost una ca oricare alta. Insa... Rei nu si-l putea scoate pe acel baiat din minte. Inca se temea. Se hotari sa nu o mai ia prin parc niciodata. Nu dupa acea dimineata. Avea un sentiment ... Parca simtea ca el o astepta inca acolo ...
     *Nuuuu.... Ce gandesc? Rei, fetito, esti cam paranoica* isi zise fata in gand.
     Nu va lasa un sentiment nefondat sa ii distruga ce a mai ramas din zi. Nici gand! Si totusi... Daca avea dreptate? Daca baiatul ERA acolo? Sau ... si mai rau ... Daca a urmarit-o?!
     *Nu. Nu ma mai gandesc la el. Gata!*
     Era atat de incordata si ingandurata incat nu observa ca din nou a luat-o prin parc, din obisnuinta.
     -Hei, tu!
     -Huh?
     Rei se uita sa vada cine a strigat-o si ... STUPOARE!! Era el! Rei impietri. Nu se mai putea misca. Acelasi zambet ... nu! ranjet de pe fata lui . Era parca nascut cu el. Nu se clinteau. Nici ea, nici el.
     -Cine-cine esti?
     Reusi Rei sa scoata pe gura.
     -Eu? Cel mai urat cosmar al tau...!
     Fata amuti. Intr-o fractiune de secunda, sau cel putin asa i se paru ei, baiatul era in spate, aproape lipit de ea. Ce vroia? Se pare ca "el" tocmai ii citise gandurile ... sau expresia de pe fata ei ii dadeau de inteles ce vroia sa spuna?
     -Ce vreau? Pe tine.
     *************************************
     Rei nu mai vrea sa isi aminteasca de ce s-a intamplat. Au trecut 5 zile de la ... Ce s-a intamplat? Chiar vreti sa stiti? Si-a batut joc de ea, de Rei. A fost cea mai groaznica noapte din viata ei. Se simte groaznic.
     *************************************
     Scoala. Tocmai s-a terminat ora de educatie fizica. Rei era in vestiar alaturi de celalalte fete.
     -Ai auzit? Cica este un site care poate fi accesat doar la miezul noptii---
     -Da, am auzit. Se numeste Jigoku Tsushin (Mesajul Iadului), nu-i asa? Daca cineva ti-a facut ceva rau, ii scrii numele acolo si acea persoana va fi pedepsita.
     -Crezi ca...moare?!
     -Posibil. Dar daca moare si cel care se razbuna, eh?
     -Nu stiu... Dar oricum... noi nu o sa aflam niciodata.
     -Corect.
     Rei asculta atenta la conversatia celor doua fete. Nu era sigura? Era o gluma? Sau era adevarat?
     **************************************
     Noapte. Rei se scula subit din somn. Avusese un cosmar. Cosmarul acelei teribile nopti. In fiecare noapte il avea. Nu mai putea sa adoarma asa ca se gandi sa se joace putin pe 'Net. Dupa ceva timp se uita la ceas. Ora 24 fara 10 secunde. Sa intre sau sa nu intre? La asta se gandise in ultimele 2 zile. La asta si la conversatia celor doua fete.
     Lui Rei ii era frica, insa se hotari sa intre...

                    http://www.JigokuTsushin.com
     
     Click! 24:00 fix. Site-ul aparu.

                    Linia Fierbinte a Iadului
                                                             Vei fi razbunat

     Ingheta. Rei ingheta! Nu stia ce sa faca. Imaginile infioratoare ale baiatului ce-i facu viata mizerabila. Scrie numele. Il afla chiar de la baiat. Mare greaseala.

                    Send

    Mana ii tremura. Sa o faca? Sa nu o faca? Nu stia...




                         To Be Continued...


Va rog sa-mi spuneti ce ganditi dar sa nu fiti prea duri. Stiu ca nu-i prea mijto... E prima mea poveste...



Modificat de Jigoku Shoujo (acum 18 ani)


_______________________________________
Your bitterness, I will despel
The person tormenting you...
Will immediately be taken to Hell...
Let me show you what death is...



pus acum 18 ani
   
Leon_Oswald_K.S.
5. Hi no shiken

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 107
coooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool super poveste esti naskuta pt a deveni scriitoare e cea mai super poveSte pe kare am citit-o Sper sa postezi cat mai repede continuarea

shoujo story) super poveste esti naskuta deveni scriitoare cea mai super poveste kare citit-o sper

7.1KB

Modificat de gabitza_love_KaleidoSora (acum 18 ani)


_______________________________________


pus acum 18 ani
   
Leon_Oswald_K.S.
5. Hi no shiken

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 107
poza e pt k te aplaud si tiam arunkat ku un buket pooooooooooooooooooooop

_______________________________________


pus acum 18 ani
   
moonflower_tenshi
4. Jumbi

Din: Tecuci, jud Galati
Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 63
Mai vreau sa citesc, mai vrteau sa citesc Pentru prima ta poveste este super!! O sa devii cea mai mare scriitoare de pe lume, pu bune Abea astept continuarea Spor la lucru

_______________________________________

I have the means in my hands and the will in my heart....

pus acum 18 ani
   
angel in the night
3. Kondo no

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 38
misto poveste......ador povestile horro.....astept continuarea

_______________________________________
[...dUpA fOsTu ViNe AlTu...AcElEaShI gEsTuRi ShI cUvInTe ToT k InAiNtE...Il CrEzI...aPoI iTzI dAi SeAmA cA e AlTa PoVeSTe...AcElAsHi ScEnArIu...AlTe FeTse...!!]

pus acum 17 ani
   
angel in the night
3. Kondo no

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 38
misto povestea....ador povestile horro.....astept continuarea  

shoujo story) misto povestile  

4.8KB


_______________________________________
[...dUpA fOsTu ViNe AlTu...AcElEaShI gEsTuRi ShI cUvInTe ToT k InAiNtE...Il CrEzI...aPoI iTzI dAi SeAmA cA e AlTa PoVeSTe...AcElAsHi ScEnArIu...AlTe FeTse...!!]

pus acum 17 ani
   
Sad_Anime_girl
3. Kondo no

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2
este o poveste horror este un episod din fata iadului nu stiu sigur daca e putin schimbata dar  ma rog e un episod

pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la